Rajon-Botë

Në SHBA vazhdon moti i keq

thumbs_b_c_0688d600aa3489767ba29081c5ca33e4

Era e fortë në shtetin Indiana të SHBA-ve, ka shkaktuar valë gjigande mbi 6 metra në Liqenin e Michigan-it, raporton Anadolu Agency (AA).

Për shkak të valëve është dëmtuar në disa vende edhe pista për vrapim përgjatë liqenit, ku si pasojë është mbyllur për përdorim.

Gjithashtu janë bërë paralajmërime banorëve të rajonit për erën e rrezikshme të bashkuar me të ftohtin pas borës që kishte rënë para vitit të ri.

Reshjet e borës, stuhia dhe valët gjigande gjatë gjithë ditës formuan imazhe interesante. Era gjithashtu ka ndikuar edhe trafikun në veriperëndim të Indiana-s.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

To Top