Kryeministri Edi Rama ka njoftuar ditën e sotme se shumë shpejtë do të ketë një linje ajrore shqiptare.

Lajmin e ka bërë të ditur përmes ‘facebook’, ku ka shpërndarë një foto të një avioni  “Air Albania” dhe me mbishkrimin “Se shpejti”.

Ndërsa, një prej komentuesve i ka shkruar kryeministri Rama, se cila nga partitë e ka këtë linjë ajrore, duke shtuar se herën e fundit kur e kishte PD-ja, kishte humbur lekë pasi ishte mbyllur.

I menjëhershëm, ka qenë edhe reagimi i Ramës, duke shkruar se linja në fjalë do të jetë e gjithë shqiptarëve.

Komentuesi: Kush parti e ka kete… se kur u ndrruan partit heren e fundit humbem nga £1200 bileta sepse u mbyll kompania ngaqe e kishte PD

Rama: Kete do ta kete Shqiperia Kreshnik Shqiperia.

Loading...