Kuriozitete

Një ndër gjelat më të mëdhenj, qëndron në Kosovë! (Video)

Një gjel i madh tekanjoz është duke e pushtuar internetin stuhishëm, duke i lënë shikuesit të trembur dhe më shumë se thjesht të habitur, me këto fjalë e përshkruan gazeta britanike “Daily Mail”, gjelin e kosovarit Fitim Sejfijaj.

“Gjeli masiv shihet në video duke e pasur të vështirë të dalë nga kafazi. Me kthetrat dhe penda shumë të mëdha, ai duket më shumë si dinozaur she gjel,” shkuan Mail.

Gjeli i quajtur Merakli është i Fitim Sejfijaj nga Kosova, shkruan me tejmë Mail

 

To Top