Ildiko Ferenczi konsiderohet në botën e modës si “mami më seksi në botë”.

Po të shikoni fotot në galerinë e mëposhtme do të kuptoni se modelja kanadeze e meriton plotësisht këtë përcaktim.

Falë bukurisë së saj, Ildiko ka qenë në kopertinën e revistave si FHM dhe Playboy, është një yll i rrjeteve sociale dhe gjithashtu një aktore.

Në setin më të ri fotografik, ajo shihet me një kostum plazhi si ato të serialit “Baywatch”.