Sport

Nuk është shaka, Reali në rrezik për vendin e katër!

Partido de Liga Santander entre Real Madrid Villarreal.

Reali në krizë të thellë, vjen humbja tjetër tani nga Villareali, 0-1, në kuadrin e javës së 19-të në La Liga. Reali është i katërti në tabelë me 32 pikë, Villarreali i afrohet në vetëm një pikë, kurse nëse Sevilla nësër mposht Alavesin barazohet me Realin. Në të vërtet madrilenët kanë një ndeshje më pak. Ndërsa nëse nesër Barcelona fiton Sociedadin, atëherë I ik Realit 19 pikë, kurse nëse At. Madrid dhe Valencia shënojnë fitore, do të bëjnë diferencë prej 10 respektivisht 8 pikë.
Mediat spanjolle shkruajnë se kinse pas kësaj ndeshje mund të shkarkohet!  /lajm

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

To Top