“O plesht i vogël…, o i vogël”, – thirri Jorge Jesus, trajneri i Sporting Lisbona pas ndeshjes së humbur 2-0 në “Camp Nou”, ndaj Barcelonës. Ai deshi të tërhiqte vëmendjen e Leo Messit, ta takonte atë, por pesë herë fituesi i “Topit të Artë” e injoroi keq, duke mos reaguar fare. Kësisoji, dëshira e madhe e trajnerit portugez për ta takuar dhe, ndoshta përqafuar” yllin e Barcelonës, dështoi.

Loading...