Të fundit

Opinione

Ramushi kundër myslimanëve, Hashimi i vetmuar, Kadriu i…

Ramushi kundër myslimanëve, Hashimi i vetmuar, Kadriu i dashuruar, Edi Rama si ISIS-i…dhe na duhet një Erdogan që do ta mbronte Anton Çetën. 1. Ramush Haradinajn…
Xhenis

Teatri, fushëbeteja më e rëndësishme politike

Shkruan Xhenis Sulimani Arti është politika vet. Skena artistike, me theks teatri, është fushëbeteja më e madhe politike. Është konkluzë e shkurt e qartë dhe…

Injorimi i dëshmorëve të protestave të Gostivarit në shërbim të një klase politike të…

Afrim Fanda Më 9 korrik 2018 u bënë 21 vjet nga dita kur pushteti në duart e sllavomaqedonasve ushtroi masakrën e paparë në kohë paqeje…

NATO e ka punën pisk

Trump beson se është mjeshtër për të bërë negociata, me synimin për të forcuar Amerikën. Me Europën, ashtu si me shumë gjëra të tjera,…

Kosovë-Shqipëri

Gazetari serb: Serbia nuk heq dorë nga 15 për qind e territorit të vet,…

Një shkrim i një gazetari të Serbisë të cilin e ka publikuar sot gazeta e Beogradit “politika”, i ngjan krejtësisht retorikës mediale dhe politike…

Përgjaket Shkodra, burrë e grua ekzekutohen për vdekje në makinë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shkodër. Nga raportimet e para mësohet se një vrasje e dyfishtë ka ndodhur në vendin e quajtur "Rruga…

Saranda do të bëhet me aeroport turistik

Pas qytetit të Vlorës edhe Saranda do të ketë aeroport turistik. Kjo u bë e ditur nga ana e Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Qeveria shqiptare…

Rrëfim rrënqethës: Shqiptari pas 35 viteve takon nënën biologjike, ajo vdes pas takimit të…

Nazmi Zekiçi ishte i ftuar i kësaj jave në “Përrallë me Tupan”. Ai kishte kërkuar nga autori dhe moderator i “Përrallë me Tupan” që…

Rajon-Botë

Njihuni me deputetin turk që shkon në parlament me Lamborghini

Pjesë nga intervista e deputetit të ri Kenan Sofuoğlu Ai ka gjetur një slogan për veten : “Vëllai deputet i të rinjve dhe sportistëve.” Dhe…

Gjeti miniera ari në oborrin e shtëpisë, nuk përfitoi asgjë

Një person ka pasur fat të madh pasi ka gjetur disa miniera ari në parcelën e tokës ku shtrihet edhe shtëpia e tij. Ngjarja ka…

Vdes fëmija 17 muajsh, u la për orë të tëra në veturë

Një fëmijë vetëm 17 muajsh u gjet i vdekur këtë të premte në makinë, pasi u la për orë të tëra në diell, i…

FOTO/ Shkon natën në tualet, lind banjakë

21-vjeçarja Beth Bamford u habit kur shkoi një natë në tualet dhe përfundoi duke lindur binjakë. Kur i dashuri i saj Andy Morris ishte në…

ShowBiz

Sport

Ekskluzive: Ahmeti dorëhiqet, asnjë kërkesë e shqiptarëve s’u përfshi në marrëveshje

Ali Ahmeti gjatë kësaj jave pritet të publikojë dorëheqjen e tij nga posti i kryetarit të BDI-së, për shkak se nuk ka arritur të inkorporojë asnjë kërkesë të shqiptarëve në marrëveshjen që u arrit mbrëmë për zgjidhjen e krizës politike, njoftojnë për “Lajm” burime partiake. Sipas tyre, Ahmeti ndihet fajtor që çështjet e shqiptarëve të Maqedonisë kanë rënë në…
MOSKË (AA) – Me ndeshjen mes nikoqires Rusisë dhe Arabisë Saudite, nesër fillon Kampionati Botëror në futboll, në të cilin për titullin e kombëtares më të mirë në botë do të garojnë 32 ekipe, raporton Anadolu Agency (AA). Ndeshja e parë do të luhet në stadiumin "Luzhniki" në Moskë, ndërsa drejtësinë në fushë do ta ndajnë ekipi argjentinas i referëve...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.