Përmes një aksioni simbolik dhjetëra aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje po kërkojnë lirimin e aktivistëve që gjenden në burg.

Ky aksion po zhvillohet përderisa pritet që në Gjykatën Themelore të nis seanca gjyqësore ndaj Glauk Konjufcës dhe 13 aktivistëve të tjerë.

Ata, akuzohen për rrokullisjen e veturave të EULEX-it në vitin 2009. /KP/

Loading...