Mbrëmjen e 7 gushtit hëna e plotë u shoqërua nga një eklips i pjesshëm, që u pa në të gjithë botën, që nga Australia në Francë, e Pakistan.

Fotot mahnitëse tregojnë spektaklin në shfaqje të plotë, që nga Tempulli i Posedonit, në jug të Athinës, qielli mbi Frankfurt të Gjermanisë, Turqi, Francë dhe Afrikë, transmeton tch.

Australi

Image

Ankara, Turqi

Image

Alpet e Bernës, Zvicër

Image

Islamabad, Pakistan

Image

Nice, Francë

Image

Nairobi, Kenia

Image

Athinë

Pamjet mahnitëse të eklipsit(FOTO)

Loading...