Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira, ndërsa do të ketë edhe reshje lokale në disa vende.

Temperaturat ditore do të lëvizin prej 17 deri 28 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me temperaturë deri 26 gradë celcius.

Loading...