Saffie Rousso është vajza e cila mbeti viktimë e sulmit në Manchester Arena. Qindra persona u mblodhën këtë të mërkurë në varrimin e saj për t’i dhënë lamtumirën. Biletën për në koncertin e Ariana Grandës, vogëlushes ia bënë prindërit dhuratë për Krishtlindje. Gëzimi përfundoi në tragjedi dhe e plagosur rëndë nga sulmi terrorist mbeti edhe nëna e saj e cila nuk e dinte që e bija kishte vdekur, derisa u zgjua nga koma, më shumë se një javë pas ngjarjes. Familja e 8 – vjeçares publikoi edhe një video mjaft prekëse me fotografi të saj në YouTube. (KLIKONI me poshte per ta pare VIDEO):

nena-ruso

ruso-576x1024

varrimi-1

varrimi-2

Loading...