Florentino Perez tashmë ka planin para vetes, spekukohet se ka gjetur zëvednësimin e Ronaldos dhe se po bën gati 250 mln euro!

Bëhet fjalë për sulmuesin e Tottenhamit dge reprezentuesin e Anglisë, Harry Kane, i cili do të mund të fitonte 30 mln euro në sezon.

Kujtojmë se kane në qershor vazhdoi kontratën me Tottenham deri më vitin 2024, por kur Perez niset në aksion askush se ndalë.

Kane pati një sezon fantastic me 41 gol të shënuar në të gjitha garat. Në Tottenham e ka rrogën javore 250.000 funte, kurse për një vit fiton 15 milion funte. Në listën e dëshirave të Realit janë edhe Nejmar, Salah, Verner, Lewandovski dhe Icardi.

Loading...