Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar programin e përfaqësueses shqiptare për ditët e grumbullimit para ndeshjes së të shtunës me Izraelin dhe bie në sy fakti se kuqezinjtë nuk do të shkelin në stadiumin “Loro Boriçi deri në ditën e ndeshjes.

kombetarja stervitje

Sipas rregullores, ekipi kombëtar mund të bëjë një stërvitje në impiant në ditën para takimit, por duket se FSHF ka rënë dakord me De Biazin që të paktën përfaqësuesja shqiptare të mos stërvitet në stadium për të mos dëmtuar terrenin që nuk është në gjendjen më të mirë. Një gjë të tillë do ta bëjë Izraeli, ndaj është menduar që për kombëtaren shqiptare do të ishte më e përshtatshme të mbyllte përgatitjet në Durrës ku është akomoduar ekipi për të mos rënduar më shumë terrenin e lojës.

xhaka stervitje kombetarja

Programi i ekipit kombëtar i publikuar nga FSHF:

7 nëntor

ora 10.30 konferencë për shtyp (trajneri)

ora 19:00 stërvitje

8 nëntor

ora 10:00 stërvitje

ora 12:00 konferencë për shtyp (dy lojtarë)

ora 18:15 stërvitje

9 nëntor

ora 10:15 stërvitje

ora 12:00 konferencë për shtyp (dy lojtarë)

ora 18:15 stërvitje

10 nëntor

ora 12:00 konferencë për shtyp (dy lojtarë)

ora 18:15 stërvitje

11 nëntor

ora 12.30 konferencë për shtyp (trajneri dhe kapiteni)

ora 18.00 stërvitja e fundit

ora 20.45 nisja për Shkodër

Loading...