Rajon-Botë

Përplas nënë e bijë në Itali me makinën e vjedhur, shqiptari pendohet në gjysmë të rrugës

Nënë e bijë janë përplasur me makinë në Itali tre ditë më parë, dhe për pasojë njëra prej tyre ka humbur jetën. Autori i aksidentit të ndodhur të enjten mbrëma në Lacchiarella në Milano, është një 43-vjeçar shqiptar i cili po lëvizte me shpejtësi me një makinë të vjedhur. Pasi ka përplasur për vdekje gruan 73 vjeçe dhe ka plagosur vajzën e saj 45-vjeçare, shtetasi shqiptar është larguar më shpejtësi nga vendngjarja, por në gjysmë të rrugës është penduar.

Teksa u kthye në komisariatin e policisë, ai pranoi autorësinë e aksidentit, duke u shprehur “Unë isha ai që i vrau ato”, duke kujtuar se i kishte vrarë të dyja.

Por sipas mediave italiane, gruaja 45-vjeçare ndodhet në spital në gjendje të rëndë, ndërsa nëna e saj ndërroi jetë pak minuta pas aksidentit.

Mësohet se 43-vjeçari shqiptar është person me precedent të mëparshëm penalë. “Unë kisha frikë, ndaj u largova”, mësohet se ka thënë ai para policisë.

To Top