Maqedoni

PËRPLASEN DY MAKINA NË HOTËL TË LIKOVËS, DY PERSONA TË LËNDUAR

aksident-policia

Dy persona janë lënduar në një përplasje direkte mes dy makinave me targa të Kumanovës.
Aksidenti ka ndodhur në rrugën rajonale Kumanovë- Matejç në fshatin Hotël të Likovës, ka bërë të ditur SPB Kumanovë, transmeton SHENJA.
Në aksidentin, që ka ndodhur rreth orës 16:30, kanë marrë pjesë makinat “vento” e drejtuar nga 46-vjeçari A.M, i cili ka lëvizur në drejtim të Kumanovës dhe makina “ford fiesta”, e drejtuar nga 22 vjeçari S.N.
Shoferi dhe bashkudhëtari i makinës “ford” janë dërguar në spitalin e Kumanovës ku janë konstaur lëndime të lehta trupore.
Komunikacioni në këtë rrugë rajonale ishte në ndërprerje për dy orë dhe më pas është normalizuar.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

To Top