Ministria e Punëve të Mbrendshme konfirmon rastin e incidentit në Butel, të shkruar më herët nga Agjencia e Lajmeve Zhurnal.mk.
Në një prononcim nga zëdhënësi i MPB-së Toni Angelov për Zhurnal jep detaje mbi incidentin i cili ndodhi pak më parë në Butel.
“Po është e vërtët se sot në Butel ka ndodhur një incident, dhe se ka të lënduar, por ende nuk dihen arsyet. Ai më tëj njofton se të lënduarit nuk janë të lënduar prej gjuatjes me arrmë, por se gjatë konfliktit fizik mes dy grupe, ku dhe ka të lënduar, shkrepjat më arrmë kanë shkuar në ajrë.”, thotë për Zhurnal, zëdhënësi Angelov për Zhurnal.mk.

Loading...