Mbrëmjen e sotme kantautori Alban Skënderaj ka surprizuar pafund Sidorelën, një vajzë të paralizuar, e cila e kishte idhull, transmetuar në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët”.
Por duket se pas kësaj vizite edhe vetë kantautori është impresionuar nga dashuria dhe mirësia e kësaj vajze.

“Sidorela! Ashtu siç ke emrin ke dhe shpirtin, melodi dhe frymezim! Faleminderit qe me tregove ashtu si motra jote Aisha qe forca e dashurise dhe miresise mposhte çdo te keqe dhe fiton mbi çdo pengese! Dje isha idhulli jot, sot je ti idhulli im, per kurajon, buzeqeshjen dhe shpirtin tend pastër,”-përfundon Skënderaj në rrjetë sociale

Loading...