Dy nga prezantuesit më të njohur në Kosovë janë filmuar në skena të nxeha, duke kërcyer në  mënyrë provokuese me njëri-tjetrin.Prezantuesja e sportit në Radio Televizionin Publik të Kosovës (RTK), Arbnora Ademaj dhe gazetari i Klan Kosova, Vlorjan Halili me sa janë shumë të afërt me njëri-tjetrin. Bukuroshja ka publikuar një video dhjetë sekondëshe, ku shihet shumë afër me Vlorjanit, i cili madje e prek edhe në pasme.

Me sa duket dy gazetarët  nuk hezitojnë të preken gjatë vallëzimit, duke ngritur kështu aludimet për një lidhje të mundshme.