Pse ka refuzuar De Biasi foton me zëdhënësen Jona Dervishi?

Veç ironive të ndryshme, nervozizmit të De Biasit dje gjatë konferencës për shtyp, në përfundim të saj ka pasur shumë prapaskena. Në fillim teksa po flitej për përplasjet e tij me trajnerin e Kosovës Bunjaki, De Biasi u shpreh: “E kemi takuar njëri­-tjetrin shumë rrallë.

Kemi folur dy fjalë. Nuk është se jetojmë në një shtëpi, s’kemi unanza në gisht. Po deshët Ju edhe martohemi dhe të bëhemi homoseksual.” – Ishte kjo një “bombë” që nuk është nënvizuar mirë dhe është kërkuar të kamuflohet nga përgjegjësit për shtyp të federatës, raporton “minuta90”.

Pjesa tjetër në fundin e saj ka qenë një injorim ndaj zëdhënëses Jona Dervishi: “Sa veta këtu dinë italisht dhe anglisht? Kështu mund të kishim shmangur përkthimin.” Por ajo që nuk është parë në kamera, por nga të pranishëm aty, ka qenë fundi i konferencës për shtyp teksa De Biasi ka refuzuar foton me zëdhënësen Dervishi: “Nuk dal foto me ty, t’i flet shumë, shiko bëj punën tënde.” – Kanë qenë këto fjalët e De Biasit të shoqëruar edhe me xhestikulacion. Ndërsa krisja ka vazhduar teksa janë ngritur edhe zërat në sallonin e FSHF­-së.

Loading...