Pas sulmeve të tmerrshme në kryeqytetin francez ka reaguar edhe Kryeministri Edi Rama, duke shprehur mbështetjen e tij për qeverinë franceze.

Në një postim në frëngjisht, Rama i cilëson sulmet e së premtes në qendër të Parisit “si një luftë e vërtetë!”.

Mbështetje për qeverinë franceze në këto momente tmerri dhe pikëllimi”, shkroi Rama në “Twitter”.

Loading...