Maqedoni

Rashidi godet VMRO-në: Interesat e juaja strategjike për të mbrojtur Gruevskin dhe kushëririn e tij

rashidi-640x366

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Surija Rashidi drejtoi kritika të ashpra në adresë të deputetëve të VMRO-DPMNE duke theksuar se  po merren me Ramën dhe Selën, gjoja për të mbrojtur  interesat strategjike të Maqedonisë, ndërsa në anën tjetër dëshmojnë se nuk u interesojnë interesat strategjike të vendit.

“Deklarata te Edi Ramës dhe Zijadin Selës i lexoni gabimisht. Interesat strategjike të Maqedonisë nuk ju interesojnë për shkak se interesat strategjike të juaj fillojnë nga lideri i juaj, kurse përfundojnë me kushëririn e tij”, tha Rashidi.

To Top