Chelsea – Barcelona. Një ndeshje e pike na pret në fund të shkurtit. Në dy dekadat e fundit këto dy skuadra janë ndeshur shumë herë me njëra-tjetrën dhe ka pasur shumë polemika, gola, emocione të pafundme sa herë që Blutë e Londrës janë ndeshur me katalanasit.

Dhe sfida e ardhshme pritet të jetë po aq madhështore sa edhe të tjerat. Një fakt interesant është se Messi ka luajtur plot gjashtë herë me Chelsea-n dhe asnjëherë nuk ka shënuar megjithëse ka 29 goditje drejt portës.

Barcelona ka reaguar menjëherë pas shortit duke thumbuar rivalët, por tifozët anglez nuk kanë vënuar me përgjigjen e tyre. Siutata duket e nxehtë që tani.

Ky është reagimi i tifozëve të Chelsea-t. Të cilët i rikujtojnë fitoren në gjysmëfinale me golin e Torres që vulosi gjithçka.