Real Madridi ka fituar dy tituj të Ligës së kampionëve pas ndeshjeve finale kundër Juventusit, mirëpo prej se ekziston ky format i garimit asnjëherë nuk ka arritur ta eliminoj klubin torinez kur janë luajtur dy ndeshje.

Deri tani dy ekipet janë takuar mes katër herë: në vitet 1996, 2003, 2005 dhe 2015 dhe çdo herë fitues kanë dalë “bjankonerët”. Herën e parë ishte 2:1 për Јuven, në vitin 2003 ishte 4:3, në 2005-ën sërish 2:1, kurse në vitin 2015 ishte 3:2 për ekipin torinez.

Në ndërkohë, Juve dhe Real dy herë luajtën në finale. Në vitin 1998 Reali fitoi 1:0, kurse vitin e kaluar fitoi me 4:1.

Loading...