Sport

Ronaldo, i shokuar nga komentet e Ouen për mbipeshën e tij

1

Mesa duket, legjenda e futbollit Brazilian, Ronaldo nuk i ka marrë dhe aq me shaka komentet e bëra nga anglezi Majkëll Ouen, gjatë prezantimit të “Topit të Artë” përpara disa ditësh në “Santiago Bernabeu” nga ylli portugez i Realit, Kristiano Ronaldo.
Gjatë ceremonisë së shkurtër të prezantimit përpara ndeshjes, në krah të portugezit ishin edhe disa legjenda të futbollit ku përveç tyre edhe Ronaldo fenomeni dhe Ouen, ku ky i fundit reagoi me një status në “Twitter”, ku shkroi: “Mendoja se isha duke shtuar në peshë, derisa pashë mikun tim, Ronaldon”.
Por për këtë ka reaguar edhe vetë, braziliani i cili në një intervistë pas ceremonisë së FIFA-s për “Lojtarin më të Mirë të Vitit”, ai u shpreh: “Jam i shokuar për faktin se sa shumë flasin për mbipeshën time, nuk e di pse duhet të jetë kaq e rëndësishme sa të flasin të gjithë. Nuk më pëlqejnë këto shaka”, u shpreh ai.

3bec1b4400000578-0-image-a-36_1483835157319

To Top