Transferi më i madh në afatin kalimtar të verës ishte padyshim Cristiano Ronalda, i cili kaloi nga Reali në Juventus.

Ylli portugez, sipas të dhënave zyrtare të Juventusit, për një vit fiton 31 milion euro, që është më shumë se buxhetet vjetore të dhjetë klubeve në Serie A.

Megjithatë, ajo që më së shumti i mundon tifozët është se ai në terren ende nuk ka treguar asgjë. Të jemi më të saktë, ka vetëm një asistim dhe asnjë gol të shënuar, pra shumë pak nga ajo që është pritur. Nga shitja e fanellave sigurisht se Juve ka arritur ta pagaujnë transferin e portugezit, megjithatë është koha e fundit që Ronaldo të fillojë të bëj atë për të cilën është sjellur- të shënoj gola dhe të tregoj magjinë e futbollit të cilën e posedon.

Klubet që vlejnë më pak se Ronaldo
Sasuolo 30 milion euro
Cagliari 29 milion euro
Geona 29 milion euro
Atalanta 27 milion euro
Udinese 26 milion euro
Parma 23 milion euro
Frosinone 22 milion euro
Chievo 21 milion euro
SPAL 21 milio euro
Empoli 16 milion euro

Klubet që vlejnë më shumë se Ronalda
Bologna 34 milion euro
Sampdoria 36 milion euro
Fiorentina 37 milion euro
Torino 43 milion euro
Lazio 66 milion euro
Napoli 94 milion euro
Roma 100 milion euro
Inter 116 milion euro
Milan 140 milion euro
Juventus 219 milion euro
Rrogat më të mëdha të futbollistëve në Seria A
Cristiano Ronaldo (Juventus) 31 milion euro
Gonzalo Higuain (Milan) 9,5 milion euro
Paulo Dybala (Juventus) 7 milion euro
Miralaem Pjanic (Juventus) 6,5 milion euro
Daglas Costa (Juventus) 6 milion euro

Loading...