Një aeroplan luftarak ushtarak rus “Su-33” është rrëzuar duke ateruar në aeroplanmbajtësin “Admiral Kuznetsov” në Detin Mesdhe.
Lajmi është bërë i ditur nga agjencitë ruse të lajmeve, të cilat e kanë cituar ministrinë ruse të Mbrojtjes.

Piloti ka dalë nga aeroplani para rrëzimit dhe ka shpëtuar, sipas ministrisë ruse.

Loading...