Skuadra kuqezi në ‘Red Bull Arena’ dhuroi vibracione pozitive të cilat shpresohet të jenë të pranishme edhe të mërkurën në duelin e parë përballë kampionëve të Austrisë. Vendasit njoftojnë se deri një ditë para fillimit të ndeshjes ishin shitur rreth 7-8 mijë bileta, ndërsa shitja vazhdon dhe tifozët që do të mbështesin Shkëndijën preferohet të blejnë bileta për sektorin e tribunës A01.

 

Ndeshja Red Bull Salzburg-Shkëndija luhet të mërkurën në ‘Red Bull Arena’ me fillim në orën 19:00.