Kandidati i Aleancës për Shqiptarët për kryetar të komunës së Strugës, Ziadin Sela, aktivitetet e tij parazgjedhore i ka vazhduar sot me takim me banorët e fshatit Labunishtë.

Sela me këtë rasti para banorëve prezantoi programin e tij për mandatin e ri si dhe bashkëbisedoi me ta lidhur me sfidat me të cilat përballen për të cilat premtoi zgjidhje në katër vitet e ardhshme. Sela është në garë me kandidatin e BDI-së Ramiz Merko, i cili njëjtë sikurse Sela kërkon mandatin e dytë në këtë komunë, ndërsa kandidati i BESËS Lavdrim Elmazi kërkon mandatin e parë.