epa02310452 A worker tends to cannabis plants at a growing facility for the Tikun Olam company near the northern Israeli town of Safed on 31 August 2010. In conjunction with Israel's Health Ministry, the company currently distributes cannabis or Marijuana for medicinal purposes to over 1,800 people to help relieve pain caused by various health conditions. EPA/ABIR SULTAN ISRAEL OUT

CanabisPolicia e Kosovës raporton se ka kryer një operacion kontrolli të shtëpisë dhe lokaleve të një qytetari të nacionalitetit serb në Graqanicë dhe ka gjetur 35 bimë të llojit kanabis.

Gjatë kontrollit është gjetur edhe një revole VZOR 50 me pesë fishekë.

Edhe kanabisi dhe revolja janë konfiskuar nga autoritetet, ndërsa i dyshuari është arrestuar me urdhër të prokurorit,.

Loading...