Drita e mundi Prishtinën më rezultat 2-1 sonte në finalen e SuperKupës se Kosovës

E tifozi më i “qartë” dhe ndoshta me i njohur i Dritës, është sulmuesi i Liverpool Xherdan Shaqiri.

Shaqiri me anë të një postimi që ka bërë në rrjetet sociale e ka uruar Dritën për fitimin e superkupës.

Si zakonisht ai ka veshur një “duks” të Dritës ku mbi fotografi ka shënuar;

“Urime FC Drita, Super Kua”.

Drita e përmbyti Prishtinën. Mandanda shënoi golin e parë për Prishtinën, por në pjesën e dytë golat e Gërbeshit dhe Haxhimusës i sollën trofeun e parë të SuperKupës Dritës se Gjilanit. /GazetaExpress/