Lideri i partisë radikale serbe, Vojislav Sheshel, përsëri ka vazhduar fyerjet për shqiptarët.Shesheli ishte mjaft i acaruar me humbjen e Serbisë ndaj Zvicrës, ku edhe i quajti Xhakën dhe Shaqirin idiotë, shkruan GazetaBlic
Ai vazhdoi kritikat dhe fyerjet për shqiptarët edhe në ditën e djeshme, kur Brazili luajti ndaj Serbisë.
Në llogarinë e tij në Tëitter, Shesheli ka shkuar:“Kokën lartë, nuk është turp për të humbur. Është turp të jesh shqiptar”.

Loading...