Sport

Shifra e çmendur e Realit; 400 milionë euro për Neymarin

2-nejamr

Të tilla shifra mund të diskutohen te Real Madridi. 400 milionë euro është investimi për të siguruar nënshkrimin e Neymar, verën e ardhshme. Siç është raportuar të premten nga gazeta “Marca”, inkorporimi i yllit brazilian konsiderohet thelbësor, si në aspektin sportiv, edhe atë ekonomik, dhe absolutisht përbën prioritet në strategjinë e klubit madrilen për merkaton e verës, që do të hapet më 1 korrik. Sipas kësaj gazete pranë “Los Blancos”, që e quajti informacionin si një “bombë”, bisedimet duhet të kalojnë përmes PSG-së, një klub me të cilin Real Madridi do të vepronte me “respekt të plotë dhe absolut”, duke e ditur se braziliani është një “nënshkrim i komplikuar”.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

To Top