Ditmir Bushati ka qenë i vetmi që u është kundërpërgjigjur deputeteve të opozitës teksa ata hidhnin miell e letra në drejtim të Ramës e ministrave. Gjatë seancës së tensionuar, Bushati ka hedhur uje në drejtim të deputeteve të opozitës, por që ka perfunduar në kokat e gardisteve qe ishin aty per te mbrojtur Bushatin.
Ky moment nuk u kap në transemetimin live të TVSH-së, por u be publik nga Monika Kryemadhi e cila tha se Ruci perjashtoi vetem deputetet e opozites dhe jo Ditmir Bushatin.
Shiheni videon me poshte