Skuadrën e FC Shkupi e prêt detyrë e vështirë në eliminatorët e Ligës së Europës, pasi nuk do të jenë bartës në grup. Çairasit mund të përballen me skuadra të njohura si Copenhagen, Partizan, Glazgoë Rangers, Leh, Apolon Limasol, AIK, Levski, CSKA.

Por ata shpresojnë se do të kenë fat në short dhe të takohen me skuadra si: Fola Esh (Luksemburg), Nome Kalu (Estonia), Dinamo Tbilisi (Gjeorgji), Tobol dhe Irtish (Kazaktistan), ndonëse në futbollin modern nuk ka skuadra të lehta.

Shorti për dy raundet e para është me 19 qershor, kurse çairasit startin do ta kenë me 12 dhe 19 korrik. /lajm

Loading...