Në ambientet e FFM-së sot u bë tërheqja e ndeshjeve cerefinale në kupën e Maqedonisë. Kampioni aktual i kupës, Shkëndija do të përballet me Pobedën e Prilepit. Korabi i Dibrës do të ketë ndeshje të vështira me Akademija Pandev. në dy përballjet tjera do të takohen: Sileks-Bellasica dhe Makedonija GJP-Rabotnicki.

Ndeshjet e para do të luhen me 7 nëntor dhe ato të kthimit me 5 dhjetor. në rast se nuk ka fitues në ndeshjet e kthimit, atëherë do të kalohet në penallti.

Ndeshjet: Shkëndija-Pobeda, Sileks-Bellasica, A.Pandev-Korabi dhe Makedonija GJP-Rabotnicki.