Tifozë të Crvena Zvezdës nga Beogradi, të hënën në mbrëmje, pas ndeshjes së basketbollit mes MZT dhe skuadrës serbe në kuadër të ABA Ligës, ishin therur në qendër të Shkupit, njofton telegrafi serb, duke publikuar edhe foto nga tifzozët e sulmuar. Njëri prej tyre ishte operuar në spital pasi ishte therur në gjoks, ndërsa një tjetër kishte marrë lëndime nën sy, transmeton Shqipmedia.

“Ishim ulur në restoran ne Çarshinë e vjetër dhe për dy minuta janë paraqitur 15-20 veta me thika dhe shkopinj dhe pa asnjë provokim nga ana jonë filluan të na sulmojnë”, transmeton Telegrafi serb deklaratën e tifozit Stefan Jovanovic.

Portali serb thekson se bëhet fjalë për një grup shqiptarësh, që kishte sulmuar tifozët e Zvezdës.

12231207_10205901173262470_1766404728_n

12226520_10205901173382473_997218142_n

12226619_10205901173462475_573753218_n

Loading...