Maqedoni

Shqiptohet dënimi, ja sa vite do të flejë në burg sulmuesi i Radmilla Sheqerinskës

shekerinska

 

Gjykata ka shqiptuar dënimin kundër Pançe Arsovit, personit që sulmoi më 27 prill Radmilla Sheqerinskë, aktualisht ministre e mbrojtjes. Arsov është dënuar me katër vite arrest, ka bërë të ditur gjykata, shkruan Gazeta Lajm. Ai akuzohej për sulm fizik dhe pjesëmarrje në turmë që planifikon vepër penale.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

To Top