Sport

Shtypi ndërkombëtar: Eliminimi i Italisë, goditje në zemër

italia-470x232

Eliminimi i Italisë në “play off” dhe mbetja jashtë Kupës së Botës “Rusi 2018” ishte një lajm i bujshëm për të gjithë anë e mbanë globit. Shtypi ndërkombëtar nuk ka mundur ta lërë pa e përmendur këtë ngjarje të madhe në botën e futbollit.

“Një ditë e trishtueshme”

italia

“Italia, një dështim historik”

italia1

“Thyerje zemre për italianët”

italia2

“Italia jashtë Kupës së Botës”

italia3

“Rënkim italian”

italia4

“Fundi i botës. Thyerje zemre për Italinë teksa Suedia stoike kualifikohet”

italia6

“E pabesueshme. Një Botëror pa Italinë”

italia7

“Italia nuk do të shkojë në Botëror”

italia8

“Italia jashtë Botërorit pas 60 vitesh”

italia9

To Top