Tifo-grupi i njohur “Shvercerat” janë të gatshëm për të mbështetur skuadrën ne tyre të zenrës FC Shkupi në ndeshjen e madhe ndaj Glazgoë Rangers, e vlefshme për turin e parë eliminatore në Ligën e Europës.

Ata janë ndalë fillimisht para statujës së heroit kombëtar Skënderbeut në Çarshi, duke kallur atmosferën dhe duke i kënduar Shkupit. Në ndërkohë tifozëve iu janë ndarë shalla të klubit.

Në ora 16:00 ata do të nisen drejt stadiumit “Filipi i Dytë” në Shkup, kurse në orën 17:55 të ditës së martë do të luhet ndeshja.

“Shvercerat” janë gati për Shkupin kundër Glazgow Rangersit (Video)

“Shvercerat” janë gati për Shkupin kundër Glazgow Rangersit (Video)

Gepostet von Lajm TV am Dienstag, 17. Juli 2018

Loading...