“Si macja me miun!”: Tension mes flotës britanike dhe asaj ruse (Foto)

Këto foto janë shkrepur në brigjet britanike. Një anije ruse ka kaluar pak metra larg një anije britanike.

Pavarësisht se kanë pasur fërkime të shumta, flota e Putin vijon të provokojë britanikët.

Mesa duket rusët kanë vendosur të luajnë si “macja me miun” me britanikët, duke mos fshehur aspak rivalitetin dhe dëshirën për konflikt. /Tema/

Loading...