Rajon-Botë

Skandali: Merret në pyetje edhe bashkëshortja e kryeministrit izraelit Netanyahu

Netanyahu-620x330

Mediat izraelite raportojnë se policia e ka marrë në pyetje bashkëshorten e kryeministrit të vendit, Benjamin Netanyahu, në kuadër të një hetimi mbi dyshimet se ai kishte marrë dhurata nga përkrahës pasanikë në mënyrë jo të duhur.

Radio Izraeli dhe mediat tjera vendore kanë raportuar sot se Sara Netanyahu është marrë në pyetje para një nate, transmeton Express.

Policia ende s’ka komentuar rreth këtij lajmi.

Ndërkohë, Netanyahu është marrë në pyetje dy herë deri më tani, për akuzat se kishte pranuar dhurata nga figura të larta të biznesit dhe Hollivudit.

Dosido, ai mohon të këtë bërë ndonjë të keqe./Express/

To Top