Mjeku Adil Mustafa, pronar i spitalit Shëndeti, paralajmëron skenar të përgjakshem në Reçicë të Vogël nëse nuk vepron drejtësia. Adili thotë se ky skenar mund të ndodhë për shkak të spitalit Shëndeti, pronë e tij, shkruan Gazeta Lajm.

“Skenar i radhes shum i rrezikshem ne spitalin Shendeti-Tetove dhe po sveproi drejtesia do kete viktima ne mese shqiptareve !!”, ka paralajmëruar Mustafa.
Me heret Adili haptazi ka akuzuar funksionarë të BDI-së se janë të involvuar në këtë skenar për të ja marrë spitalin. Ai ka akuzuar edhe bankat se kanë bë manipulime për të ja marrë pronesine e spitalit.

Loading...