Sot kryesisht mot me diell, do të ketë edhe reshje shiu

Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot kryesisht me diell dhe pasdite në pjesën jugore të vendit pritet të ketë reshje lokale shiu të përcjella me bubullimë dhe rrufe.

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 29-31 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi deri në 5m/sec.

Loading...