Sport

Spanja me yjet e Realit dhe Barçës në Shkup

Julen Lopetegi, seleksionuesi i reprezentacionit të Spanjës, ka publikuar listën e të tijve për ndeshjen e 11 qershorit, e vlefshme për botërorin në Rusi kundër Maqedonisë në Shkup. Në listën e tij gjenden 25 futbollistë, përshirë edhe yjet e Realit, Barcës dhe Chelseas. Portierë:De Hea, Reina dhe Kepa, Mbrojtje: Aspilikueta, Montreal, Alba, Carvajal, Nacho, Ramos, Pique,

Mesfushorë: Sergi Roberto, Silva, Ilarimendi, Iniesta, Alcantara, Isco, Asensio; Sulmues: Pedro, Aspas, Vitolo, Morata, Delofeu, Diego Costa.

Ndeshja do të luhet më 11 qershor prej orës 20:45 në Telekom Arena në Shkup. Menjëherë pas ndeshjes stadiumi do të mbyllet për tu përgatitur për ndeshjen e Superkupës së Europës më 8gusht./lajm

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

To Top