Maqedoni

Stolenberg në Shkup për vizitë dy ditore

stoltenberg-4

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do qëndrojë në një vizitë dyditore të mërkurën dhe të enjten në Maqedoni. Nga qeveria njoftuan se Stoltenberg do të takohet me krerët e shtetit, me ministrat si dhe me disa lider të të partive politike.

Është paraparë që të enjten pasdite Stoltenberg të dalë në konferencë të përbashkët për shtyp me kryeministrin Zoran Zaev.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

To Top