Maqedoni

Sulmohet një polic në Kumanovë!  

Të martën (dje) në Sektorin për punë të brendshme në Kumanovë, një polic ka denoncuar se një ditë më parë, respektivisht të hënën 19.02.2018 rreth orës 10 e 50 minuta në Kumanovë në rrugën “11 Tetori”, gjatë kryerjes së shërbimit duke shoqëruar karotrecin (merimangën) është nënçmuar nga A.E. me veturë “Polo”. Pasi që e ka urdhëruar të dalë nga vetura, A.E. ia ka marrë policit radio-lidhjen, njofton MPB, transmeton Gazeta Lajm. “Në atë moment nga vetura kanë dalur edhe dy ferma të cilat fizikisht e kanë sulmuar policin duke e tërhequr për qafe. Në stacion policor është dërguar A.E., kurse në bisedë zyrtare janë ftuar edhe V.E. (62) dhe S.A. (28) dhe pas ndriçimit dhe dokumentimit të plotë të rastit do të pasojë padi adekuate”, njoftoi MPB.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

To Top