Talenti i Partizanit të Tiranës, Besnik Ferati, ka marrë ftesë nga seleksinuesi i reprezentaciontit U19, të Maqedonisë, Goran Stankovski, për turneun kualifikues për plasman në fazën Elite të UEFA-s, i cili nga 14-20 nëntor do të zhvillohet në Kromeric të Çekisë.

Futbollisti talentuar nga Shkupi do të jetë “përforcimi” i madh për ekipin përfaqësesës së Shpresave të Maqedonisë për këtë turne të radhës.

Ai ishte pjesë e ekipit edhe në dy miqësoret e fundit kundër Anglisë dhe Polonisë, të cilat Maqedonia i zhvilloi gjatë muajit tetor.

 

Loading...