Në ditën kur nisi afati kalimtar për futbollistë, tifozët e Leedsit (89.9%) vlerësojnë se Ezgjan Alioski duhet të qëndrojë në “Iland Roud”. Kjo shifër ka ardhur pas konferencës për media që e mbajti menaxheri i ri, Marcelo Bielsa, i cili tha se ka tepricë lojtarësh dhe kërkon ndryshime.

Sezonin e kaluar Alioski për Leeds United shënoi shtatë gola në 42 ndeshje në Champinschip.

Edhe sezonin e ardhshëm qëllim kryesor i klubit është kthimi në Premierligë.

Loading...