Të shtunën janë në program katër ndeshje të javës së katër në ligën e parë të Maqedonisë në futboll. Renova në fushë të vet e prêt Makedonija GJP, kurse në takimet tjera do të përballen: Bellasica-Vardar, Sileks-Pobeda dhe Rabotnicki-Akademija Pandev. Kjo javë do të mbyllet të dielën me derbin shqiptar ndërmjet Shkupit dhe Shkëndijës. Të gjitha ndeshjet fillojnë prej orës 16;00.

Ndeshjet, java e 4-të
(e shtunë, ora 16:00)

Renova-Makedonija GJP
Bellasica-Vardar
Rabotnicki-A.Pandev
Sileks-Pobeda

E diel, ora 16:00
Shkupi-Shkëndija

Renditja:Akademija Pandev 9, Vardar 7, Rabotnicki 6, Shkëndija 5, Sileks 4, Pobeda 4, Renova 3, Shkupi 2, Makedomnija GJP 1, Bellasica 0 pikë.

Loading...