Sport

VIDEO/Të shtunën, Levante-Valencia ose dueli i mjeshtërve të gjuajtjeve të lira, Bardhi-Parejo

DIMVK_OW4AAfKe1

Gjatë kësaj fundjave, ekipi i Levantes do të pres Valencian, kurse Enis Bardhi duhet të kthehet në formacion, pas mungesës në javën e kaluar në “Santiago Bernabeu” te Real Madrid.

Mediat spanjolle kanë paralajmëruar mecin si duel i dy individëve që gjuajnë shkëlqyeshëm gjuajtjet e lira, Enis Bardhi dhe Dani Parejo.

 

Parejo është njeriu i gjuajtjeve të lira te Valencia, duke shënuar tetë gola për Valencian.

Për dallim nga ai, Bardhi është lojtar i ri në Primera, por ka lënë përshtypje të mirë në fillim të sezonit.

Ka shënuar golin debutues kundër Deportivos dhe atë nga gjuatja e lirë. Deri tani bomber shqiptar ka realizuar katër gola nga gjuatjet e lira në fanellën e Levantes. Derbi Levante – Valencia do të luhet të shtunën me fillim prej orës 13:00./lajm

To Top